Denizli'nin kalbi Üçgen Köprülü Kavşaklar hizmette

Denizli 12 Nisan 2018 15:39
Videoyu Aç Denizli'nin kalbi Üçgen Köprülü Kavşaklar hizmette
A
a

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan kentin dev projelerinden biri olan Üçgen Köprülü Kavşakların vatandaşların hizmete açıldığını ifade etti.

Denizlilerin uzun süredir bekledikleri Üçgen Köprülü Kavşakları hizmete resmen açıldı. Denizli'de trafik sorununa deva olması beklenen Üçgen Köprülü Kavşakları açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İzmir, Antalya, Ankara istikametlerinde kesintisiz ulaşım imkanı sağlayacağını söyledi.

Denizli'nin her zaman ana arter konumunda olduğuna değinen Osman Zolan, Üçgen Köprülü Kavşakları projesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. Daha öncesinde İzmir-Antalya, Antalya-İzmir ve Ankara-Antalya yönü trafiğe açılan Üçgen Köprülü Kavşakları bundan böyle  İzmir-Ankara-Antalya yönlerinde de gidiş ve gelişli olarak hizmete sunulmuş oldu.

Peyzaj düzenlemelerinin halen devam ettiğine dikkat çeken Osman Zolan'a beraberindeki Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan ve Ali Aydın'da eşlik ederken kavşaktan geçen ilk sürücüler açılışı korna çalarak kutladı.

110 Binin Üzerinde Araç

Başkan Osman Zolan açıklamasında, Üçgen Köprülü Kavşaklarımız Denizlimizin her zaman kalbi olacaktır. Bu projede emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Buradan günde yaklaşık 110 bin kadar araç geçmektedir. Burada bekleme süresi 15-20 dakika iken şimdilerde bu süre 10 saniye kadar olacaktır. Bu büyük zaman kaybına neden oluyordu. Bunu ortadan kaldırdığımız için mutluyuz." dedi.

Başkan Osman Zolan açıklamasının devamında, "Zor bir süreci geride bıraktık. Denizli'de seyahat eden araçların çoğu neredeyse buradan geçiyor. Bu kavşak için çok uğraştık. Vatandaşlarımıza bu durumu fazla aksettirmedik. Bugün ise bu kavşağı hizmete açmanın gururunu taşıyoruz. Denizli'ye çok yakışacak bu proje sayesinde trafik çok fazla rahatlayacak." ifadelerine yer verdi.
Kaynak : Haber Merkezi (Editör - Tuğçe GÜREL)
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ

Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.