Denizli'nin Devrimci Futbol takımı

Denizli 23 Mart 2018 12:04
Videoyu Aç Denizli'nin Devrimci Futbol takımı
A
a

Denizli'nin Devrimci Futbol takımı

Denizli’de 1980 öncesi futbolcularının tamamı ‘Devrimci’ olan bir futbol takımı olduğunu biliyor muydunuz?

Çivril’in Gürpınar mahallesi, Denizli büyükşehir olmadan önce beldeydi. Bu şirin beldenin takımının adı 1970’lli yıllarda Gürpınar Özgürspor idi. Gürpınar Özgürspor’da futbol oynayanların tamamı 1970’li yıllarda esen ‘Sol Rüzgar’dan etkilenmiş ve hepsi de devrimci olmuş.  Gürpınar Özgürspor, maçlardan önce Dev-Genç selamı veriyormuş.

Beşiktaş’ın efsane sol beki Çivrilli Kadir Akbulut’un da formasını giydiği Ülkücü bir takım ile maç yapan devrimciler maçı 5-1 kaybetmiş ve maçtan sonra Ülkücüler ile Devrimciler birlikte yemek yiyip çay içmişler.
O dönemin futbolcularından Sefer Yakın, “Kadir Akbulut, Denizli İmam Hatip Lisesi’nde öğrenciydi ve Çivril’e geldiği zaman Ülkücüler’in takımında oynuyordu. O yıllar çok güzeldi. Gençler idealistti. Futbol gibi dünyada kitleleri birleştiren, bir araya getiren başka bir değer yok. Düşünün, birbirlerine kurşun atan insanlar saha içinde centilmence mücadele ediyordu. Ülkücülerden 5 gol yedik ama centilmenlikten kimse taviz vermedi. Onlarda bu ülkeyi çok seviyordu biz de çok seviyorduk. Bizim takım 1978 yılında Gürpınarspor olarak isim değiştirdi” dedi.

 
1000
icon
Sefer yakın 25 Mart 2018 12:03

Teşekkürler kardeşim çok duygulandım içimizde cevat eden arkadaşlarımız var. Allah mekanlarını cennet etsin. Kalanlara uzun ömür ler versin.

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.