Denizli meydanlarında gökkuşağı esintisi

Denizli 29 Mart 2018 18:01
Videoyu Aç Denizli meydanlarında gökkuşağı esintisi
A
a

Denizli Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Daire Başkanlığı tarafından kış aylarında dikilen 4.5 milyon çiçek ile beraber 1.2 milyon lale soğanı il merkezinde bulunan meydan ve parkları adeta gökkuşağına çevirdi.

Denizli bahar aylarının ilk günlerinde adeta gökkuşağını andıran renklere büründü. Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından kışın dikilen yaklaşık 4.5 milyon çiçek ile beraber 1.2 milyon lale soğanı baharda kendisini hissettirmeye başladı. Laleler özellikle vatandaşları oldukça etkilerken kartpostalı andıran görüntüler sonrasında fotoğraf çektiren vatandaşlar da dikkat çekti.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Daire Başkanlığı tarafından kış aylarında il merkezine dikilen 4.5 milyon hercai, karanfil, menekşe, çuha ve aslanağzı ile birlikte 1.2 milyon lale soğanı baharın ilk günlerinde adeta çiçek açtı. Yılda dört mevsimin görüldüğü Denizli'de vatandaşların büyük ilgi gösterdiği manzara baharın da müjdecisi oldu.

İl Merkezi Rengarenk

İl merkezindeki park, yeşil alan ve meydan ile kavşaklar Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından dikilen çiçeklerle adeta gökkuşağını andıran renklere bürününce ilgi de oldukça fazla oldu. Park ve yeşil alanlara akın eden Denizlili vatandaşlar kartpostalları andıran manzaralar karşısında kendilerinden geçtiler.

Denizli Çiçek

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan bunların baharın müjdecisi olduğunu belirterek, "Çamlık, Adalet ve İncilipınar Parklarımız ile birlikte birçok yerde yeşil alanlarımız şimdiden çiçek açtı. Günlük hayatın stresinden uzak kalmak isteyen Denizlililerimizin mutlu olması bizlere de huzur veriyor." dedi. Her sene olduğu gibi Denizli'nin dört bir tarafını çiçeklerle donattıklarını ifade eden Osman Zolan, bu tip güzelliklerin kente çok yakıştığını belirtti.

Denizli Çiçek
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.