Denizli'de Reagip Kandili'nde Camilerden Dualar Yükseldi

Denizli 23 Mart 2018 01:17
Videoyu Aç Denizli'de Reagip Kandili'nde Camilerden Dualar Yükseldi
A
a

Denizli'de mübarek Regaib Kandili gecesi Delikliçınar Yeni Camisi düzenlenen programda çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi. Dualar ve Kur'an-ı Kerim okunurken cami içerisinde yer bulamayan vatandaşlar cami avlusunda namaza durdular.

Denizli'de Regaib Kandili programlar çerçevesinde vatandaşların da katılımı ile Delikliçınar Yeni Camisi'nde gerçekleştirildi. Camiyi dolduran vatandaşlar içeride kendilerine yer bulamayınca avluda dua ederek namaza durdu.

Regaip Kandili nedeniyle Denizli'deki Delikliçınar Yeni Camisi düzenlenen programa çok sayıda vatandaş katıldı. Yoğun ilgi sonrasında vatandaşların çoğu cami içerisinde kendilerine yer bulamayınca avluda namaza durmak zorunda kaldı.

Yatsı namazının kılınmasının ardından İl Müftüsü Mehmet Aşık konuşmasında üçayların ilk mübarek gecesinin Regaip Kandili olduğunu söyleyerek rahmet yüklü bulutların hiçbir zaman üzerimizden eksik olmamasını diledi. Allah'ın inananlar ile birlikte huzur ve refahı için bu gibi gecelerde rahmet ve af kapılarını sonuna kadar açtığını ifade eden Mehmet Aşık, "İşte o gecelerden birisi de Perşembe'yi Cuma'ya bağlayan Regaib Kandili gecesidir. Bu gece bilindiği gibi inanan Müslümanlar için kurtuluş gecesidir. Bu zaman zarfında kulluk her zaman daha bir coşku içerisinde gerçekleştirilir. Allah'ın varlığı daha da bir başka hissedilir." dedi.

Delikliçınar Yeni Camisi

Camilerde Dua ve Kuran'ı Kerim Okundu

Regaib Kandili gecesinde Kur'an-ı Kerim okunurken ardından da ilahiler söylendi. Kentte bulunana camilerin hepsinde kandil için özel programlar gerçekleştirilirken vatandaşlara da lokma ikramı yapıldı.

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu ise kandil için yaptığı açıklamasında, "Üç ayların başlangıcı olan Regaib Kandili'ni tüm Müslümanlar iyi değerlendirmeli. Bu gece ellerin Allah'a açıldığı, günahların bağışlandığı, ibadet ve sevapların arttığı mübarek bir gecedir. Bu hayırlı gecede huzur ve mutluluğu beraberce yaşıyoruz. Bu mübarek gecede ibadetlerimizi eksiksiz yerine getirmeliyiz. İslam alemine bu gecenin hayırlara vesile olmasını diliyorum." şeklinde mesaj yayımladı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.