Denizli'de korkutan orman yangını!

Denizli 22 Mayıs 2018 21:19
Videoyu Aç Denizli'de korkutan orman yangını!
A
a

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde Akhan ile Karakurt mahalleleri arasındaki bir tarlada yakılan anızdan başlayan ve rüzgarında etkisiyle kısa sürede yayılan yangın ormanlık alana kadar sıçrayınca korkulan oldu.

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde Akhan ile Karakurt mahalleleri arasındaki bir tarlada yakılan anızdan başlayan ve rüzgarında etkisi ile kısa zamanda yayılan yangın ormanlık alana kadar sıçradı. İki mahalle arasında kalan yolda sürücüler oldukça zor anlar yaşarken bir arazöz alevlerin arasında kalarak yanma tehlikesi atlattı.

Yangına havadan ve karadan müdahalenin devam ettiği kaydedilirken alevlerin az da olsa kontrol altına alındığı belirtildi. Saat 14.30 sıralarında Akhan Mahallesi'nde bir tarlada anız yakılması nedeni ile başlayan yangın kısa sürede rüzgarında etkisi ile bir anda ormanlık alana kadar sıçradı. Şiddetli rüzgar nedeniyle yangın, Akhan ile Karakurt mahalleri arasındaki ormanlık alana oldukça büyük zarar verdi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ile Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, çok sayıda aracı ve personeli ile yangına müdahalede bulundu. Ekipler, giderek büyüyen yangına dört bir taraftan müdahale ederken alevlere 1 helikopter ve 1 uçak da havadan müdahalede bulundu.

Denizli Yangın

Vali'den Açıklama

Ormanlık alanın içinde kalan bazı tarlalardaki ekinler, yangın nedeniyle oldukça büyük zarar görürken tarla sahipleri alevlerin önüne geçebilmek için büyük çaba harcamalarına rağmen başarılı olamadı. Orman Bölge Müdürlüğüne ait bir arazöz, alevlerin arasından kalmaktan son anda kurtulurken çalışmaların devam ettiğini ve yangının kontrol altına alındığı belirtildi.

Olay yerine gelen Denizli Valisi Hasan Karahan, "Ekiplerimiz yangını soğutma çalışmalarına devam ediyor. Rüzgarın etkisini yitirmesinin ardından söndürme çalışmalarımız daha da kolaylaştı. Zarar daha sonra belli olacak." dedi. Bu arada yangınla ilgili olarak M.Y. adlı çiftçinin gözaltına alındığı ifade edildi.

Denizli Yangın

Denizli Yangın
Kaynak : Haber Merkezi (Editör - Tuğçe GÜREL)
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ

Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.