Denizli'de kitap fuarına yoğun ilgi

Denizli 9 Nisan 2018 17:02
Videoyu Aç Denizli'de kitap fuarına yoğun ilgi
A
a

Denizli'de düzenlenen Ege'nin kitap fuarında ziyaretçi sayısının 300 binleri bulması Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ı oldukça sevindirdi.

Denizli'de düzenlenen Ege'nin en büyük kitap fuarı ziyaretçi akınına uğramaya devam ediyor. 10 günde yaklaşık olarak 300 bin ziyaretçiyi ağırlayan kitap fuarına Denizlili vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kitap fuarının bu kadar ilgi görmesi karşısında emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen kitap fuarı sonlandı. Yaklaşık 150 yazar ile 220 yayınevinin katıldığı fuara ünlü isimler de katıldı. 10 günde 300 bin ziyaretçiye ev sahipliği yapan kitap fuarında yazarlar tarafından düzenlenen imza törenleri de büyük ilgi gördü. Fuarın onur konuğu ise Mustafa Tatcı oldu.

Fuara gelenler arasında başta Prof. Dr. İlber Ortaylı olmak üzere Kahraman Tazeoğlu, Sinan Akyüz, Ali Lidar, Canan Tan, Leyla İpekçi, Saba Tümer, Sinan Yağmur, Abdurrahman Dilipak ve Yalçın Akdoğan gibi ülkemizin ünlü simaları da yer aldı. Fuarın ziyaretçi ve yazarlardan tam not alması Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ı da oldukça sevindirdi.

Kitap Fuarı

Fuara Yoğun İlgi

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, fuar için emeği geçen herkese teşekkürlerini iletirken bunu büyük bir başarı ile gerçekleştirmekten dolayı oldukça keyifli olduğu dile getirdi. Osman Zolan, "Denizlimiz adına çok büyük bir iş başardık. Kentimiz bir kez daha sanata ve kültüre ne kadar değer verdiğini gösterdi. Fuara ilgi oldukça büyük oldu. Çok büyük rakamlar yakaladık. 10 gün boyunca 300 bin ziyaretçi ağırladık." dedi.

Bu yıl ikincisi düzenlenen kitap fuarı ile açıklamasına devam eden Başkan Osman Zolan, "Bazı konuk yazarlarımızın yanında Denizlili yazarlarımızda okuyucusu ile birlikte yer aldı. Ege'nin en kitap fuarında bir kez daha insanlarımızı kitapla buluşturmanın mutluluğunu yaşadık. Fuar ülkemizde düzenlenen pek çok organizasyonu adeta gölgede bıraktı. Bizde Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak geleceğe olan yatırımlarımıza devam edeceğiz." ifadelerine yer verdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.