Denizli'de FETÖ 13 Kişiyi Tutuklandı

Asayiş 2 Mayıs 2019 11:21
Videoyu Aç Denizli'de FETÖ 13 Kişiyi Tutuklandı
A
a

Denizli'de FETÖ Yayınları 13 Kişiyi Tutuklattı. Denizli'de yapılan operasyonlarda, 15 adet FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü ile iltisaklı doküman ve yayın ele geçirildi.

Denizli'de FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü Operasyonlarında 22 şüpheli hakkında FETÖ/PDY'ye ekonomik çıkar sağlamak amacıyla suç örgütü kurmak Üye Olmak ve Nitelikli Yağma suçlarından adli işlem yapılarak şahısların ifadeleri alındı.

ByLock Kullanmışlar

Ayrıca yakalanan şahsın örgüt lideri olan şüpheli daha önce By-Lock kullanıcısı olduğu ve Denizli C.Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü suçu ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanarak cezaevinde kaldığı ve yargılanma sürecinin halen devam ettiği tespit edildi. Operasyonda ele geçen FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü ile iltisaklı doküman ve yayınlar ile ilgili olarak da yakalanan 3 şüpheli şahıs hakkında Denizli C.Başsavcılığı tarafından ayrıca soruşturma başlatılarak adli işlem yapıldı. 

Operasyon kapsamında yakalanan 22 şüpheli Denizli C.Başsavcılığı talimatı ile gözaltına alındı. Adli mercilere sevk edilen 13 şahıs tutuklandı, 9 şahıs hakkında adli kontrol kararı verildi.

 

Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - S. Özlem Öztürk)
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.