Denizli'de Ege'nin en büyük kitap fuarına büyük ilgi

Denizli 31 Mart 2018 18:02
Videoyu Aç Denizli'de Ege'nin en büyük kitap fuarına büyük ilgi
A
a

Ege'nin en büyük kitap fuarı Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin katılımı ile Denizli Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törenle açıldı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Ege'nin en büyük kitap fuarında açılış gerçekleştirildi. Resmi açılış törenine katılan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile beraber havanın oldukça iyi olmasını bilen Denizliler kitap fuarına akın etti.

Kitapseverler tarafından büyük bir heyecanla beklenen Ege'nin en büyük kitap fuarı açıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde (EGS) gerçekleşen açılış törenine Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, eşi Ayşen Zeybekci, Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Milletvekili Şahin Tin ve Cahit Özkan, davetliler ile birlikte çok sayıda vatandaş da katıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi 2. Kitap Fuarı’nın Onur Konuğu Mustafa Tatcı açılış konuşmasında, "Denizli'de böylesine büyük bir etkinlik ile mutlaka Nobel'e aday yazarlar çıkacaktır. Bu organizasyon için çalışan başta Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a tebriklerimi ve teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

Osman Zolan: "Onur Konuğumuz Mustafa Tatcı Bey"

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan uzun zamandır bu konu üzerinde çalıştıklarını kaydederek fuarda durduğunu mutluluğu dile getirdi. Osman Zolan, "Kitap fuarı daha öncesinde Denizlimizde hiç yapılmamıştı. Bunu ilk kez biz gerçekleştirdik. Fuar hayalimizi gerçekleştirdiğimiz zaman gördük ki Denizlililer de bunu bekliyormuş. Bu fuarla rekor üstüne rekorlar kırdık. Bu sene de yazarlar ve yayınevleri ile birlikte bir başka güzellik yaşıyoruz. Onur konuğumuz Denizli'de yetişen Mustafa Tatcı Bey." ifadelerine yer verdi.

Hasan Karahan: "10 Gün Boyunca Fuarda Olacağım"

Vali Hasan Karahan, Denizli'de böylesine büyük bir organizasyonunun gerçekleştirilmesinden duyduğu önemi kastederek, "Denizlilerin böylesine büyük bir organizasyonda olması çok keyif verici. Gönüllerimizin ve ruhlarımızın açlığını ancak kitap doldurabilir. Ben 2 gündür bu fuardayım. İnşallah 10 gün boyunca da burada olacağım." dedi.

Denizli Kitap Fuarı

Nihat Zeybekci: "Bilgiyi Üreten Olacağız"

Nihat Zeybekci ise Denizli Belediye Başkanlığı görevi dahilinde bu eksikliği her zaman hissettiklerini belirterek, "2004 senesinde Belediye Başkanlığı yaptığımız dönemde bunun yokluğunu açıkça hissetmiştik. Şehrimizle ilgili eser ve kahramanlıklar hakkında bilgi sahibi olmakta zorlanıyorduk. Kendi kahramanlarımızı gelecek nesillere taşımamız gerekiyor. Öncelikle Müftü Ahmet Hulusi Efendi başlayarak Denizlili yazarlarımızı teşvikte bulunduk. Değerli kardeşim Belediye Başkanımız Osman Zolan'a bizzat teşekkürlerimi sunuyorum." şeklinde konuştu.

Nihat Zeybekci konuşmasının devamında, "Milletler, bilgiyi üreten ve tüketen olarak iki parçada bilinir. Türk milleti her zaman tarih boyunca üreten olmuştur. Bugün de olmaya devam etmektedir. Bilgiyi üreten devletlerden olmak için durmadan çalışmaya devam edeceğiz. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." ifadelerine yer verdi.

Denizli Kitap Fuarı
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.