Denizli'de 1 Konkordato 1 Uzatma

Denizli 25 Şubat 2019 12:27
Videoyu Aç Denizli'de 1 Konkordato 1 Uzatma
A
a

Denizli’de ekonomik sorunlardan sonra konkordato ilan eden firmalara yenileri eklendi.

Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi Modaev Tekstil Pazarlama Sanayi ve Ticaret Limited Şirketine 1 yıllık süre tanıdı. Süre 20 Şubat tarihi ile başlatıldı.

Son dönemde ekonomik krizin sıkıntılarını yaşayan şirketler, kendilerini koruma altına almak için konkordato ilan etmeye devam ediyor. Bu kapsamda Denizli Asliye Ticaret Mahkemesine başvuran Modaev Tekstil Pazarlama Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin başvurusu kabul edildi. Daha önce 3 aylık koruma kararı verilen şirkete 20 Şubat’tan itibaren başlamak üzere 1 yıllık kesin süreyle mühlet verildi.

Şirkete geçici komiser heyeti İcra İflas uzmanı Celalettin Karakoyunlu, SMMM Bülent Tezcan, Tekstil Mühendisi Gökhan Onur'un görev ve yetkilerinin kesin mühlet süresince aynen devamına karar verildi.

Yalçın Yıldırım Şirketleri

Ayrıca Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi Yalçın Yıldırım adına kayıtlı şirkete 3 aylık geçici mühlette koruma altına aldı. Şirkete komiser olarak SMMM Bağımsız Denetçi Hatmeş Belfu Dinğil görevlendirildi. Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi, Yalçın Yıldırım adına kayıtlı şirkete konkordato koruması altına aldı. Mahkeme, davacı şirkete geçici komiser olarak; Konkordato konusunda uzman SMMM Bağımsız Denetçi Hatmeş Belfu Dinğil'in görevlendirdi. Şirket, 31 Ocak’tan başlamak üzere 3 ay süre ile geçici korumaya alındı.
 

 

Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - S. Özlem Öztürk)
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.