Denizli Aşıklar Bayramı'ndan muhteşem final

Denizli 13 Nisan 2018 13:01
Videoyu Aç Denizli Aşıklar Bayramı'ndan muhteşem final
A
a

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 7.'si düzenlenen Denizli 7. Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı dün gece muhteşem bir finalle noktalandı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Denizli 7. Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı muhteşem bir finalle sona erdi. 4'ü Türk dünyasından olmak üzere 24 aşığın katıldığı etkinlikler çerçevesinde asırlardır süren geleneğin gelecek nesillere aktarılması büyük ilgi gördü.

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 7.'si düzenlenen ve 2 gündür devam eden Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı muhteşem bir finalle izleyenlerine veda etti. Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen finalde geceye Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi ve geçmiş dönemlerde belediye başkanlığı yapan isimlerden Ali Aygören, davetliler ve çok sayıda vatandaş da yer aldı.

Muhteşem Final

Toplam 24 halk ozanı atışma, koçaklama, doğmaca şiir, doğmaca türkü, sözlü ve sazlı güzelleme ve taşlama dallarından örneklerle geceye damgalarını vurdu. Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan açıklamasında, "Bu etkinlik bir eğlence olarak görülmemelidir. Bizler Türk kültürünü Denizli'de yaşatmaya karar verdik. 2 gün boyunca tarihimizi bir kez daha yaşadık. Denizli'de başlayan bu etkinlik umarım ki kısa zamanda tüm ülkemize yayılır." dedi.

Aşıklar Bayramı
Kaynak : Haber Merkezi (Editör - Tuğçe GÜREL)
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ

Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.