Çivril Belediye Başkanı'ndan ABD mallarına boykot

Denizli 14 Ağustos 2018 14:14
Videoyu Aç Çivril Belediye Başkanı'ndan ABD mallarına boykot
A
a

Denizli Çivril Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ‘Amerika’nın elektronik ürünlerini boykot edelim’ çağrısına kulak vererek ABD mallarını kullanmayacaklarını açıkladı.

Denizli Çivril Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ‘Amerika’nın elektronik ürünlerini boykot edelim’ çağrısına kulak vererek ABD mallarını kullanmayacaklarını açıkladı.
 
Başkan Güven yaptığı yazılı açıklamada, ABD'ye ve ABD mallarına karşı boykot çağrısında bulunarak Türkiye'ye yönelik en büyük tehlikenin esas ABD'den geldiğinin altını çizdi. Dr. Güven "Bir çok dostumuz dış tehlikelerden bahsetmek de fakat bu dış tehlikenin esas kaynağını görememektedirler. Gerek Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'nın gerekse İç işleri Bakanımız Süleyman Soylu'nun da belirttiği gibi bugün Türkiye'ye yönelik esas tehlike ABD'den gelmektedir. PKK'yı silahlandıran her zaman ABD olmuştur."
 
"Fetö'yu bütün Türkiye hükümetlerine sızdıran ABD'dir. Şimdide ABD ekonomik yaptırımlar uygulamaktadır. Türkiye'nin tüm iyi niyetine rağmen ABD'nin düşmanca tavır sergileyip direk Türkiye'nin milli egemenliğine ve milli bütünlüğüne hedef almıştır. Ülkemiz dostluk ve iyi niyet kapsamından elinden gelen bütün gayreti göstermiştir. Fakat Amerika bütün bunlara rağmen düşmanlığına devam etmektedir."
 
"ABD bizden kabul edilemeyecek isteklerle gelmektedir. Bu istekler tutuklu PKK'lıların serbest bırakılmasından başlayıp, İran'a ambargoya kadar uzanıyor. Devletimiz bu isteklerin hiç birini kabul etmesi mümkün değildir. Perşembe'nin gelişi Çarşamba'dan bellidir. Ama görüyoruz ki daha savaşmadan teslim olmayı düşünenler var. Açlık görmeden dolara karşı teslim olanlar var. Bu millet teslim olmaz. Irak, İran 40 yıldır Ambargoya teslim olmaz iken Türkiye'nin teslim olmasını hiç kimse beklemesin. ABD malları kullanmayalım. Perşembe günü terör yuvası İncirliğe karşı ve ABD'ye karşı Çivril'de meydanlarda olacağız. Bizlere saldıranlara ayaklarımız altında ezeceğiz." dedi.
Kaynak : Haber Merkezi (Editör - Tuğçe GÜREL)
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ

Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.