Cesur değilsin Fatih Tekke

Denizli 20 Mart 2018 11:46
Videoyu Aç Cesur değilsin Fatih Tekke
A
a

Cesur değilsin Fatih Tekke

Usta gazeteci Altay Varol, Hizmet Gazetesi’nde bugün yayınlanan köşesinde Denizlispor Teknik Direktörü Fatih Tekke’yi korkaklıkla suçladı. Manisaspor ve Altınordu maçlarında yaşanan puan kayıplarını özetlerken, “Fatih Tekke takıma güveniyor ama korkak” yorumunda bulundu.
 
 Fatih Tekke’nin cesur bir teknik adam olmadığına kanaat getirdiğinin altını çizen Altay Varol’un yazısı şöyle;
 
 İNANMAK YETMEZ, CESUR DA OLACAKSIN
 
Cumartesi günü yani maçın oynandığı günkü ‘BUGÜNKÜ MAÇ ÜZERİNE’ başlıklı yazımda, Denizlispor’u nasıl bir Altınordu’nun beklediğini rakam rakam yazmıştım. 

“Aldığı sonuçlardan çok ortaya koyduğu mücadele, 90 dakika oyundan düşmeyen, maça nasıl başladıysa aynı ciddiyet ve kazanma hırsıyla oynayan, genç, tribünleri değil hocalarını memnun etmeye çalışan, çok koşan ve her maçı izlenmeye değer bir takım Altınordu” demiş ve yazımı “Gol değil, gollerin olacağı bir maç bizi bekliyor. Temennimiz Denizlispor’un daha fazla attığı bir maç olması” diye bitirmiştim.

Denizlispor Altınordu deplasmanında kötü oynasa ve yenilseydi diyecek bir şeyim olmazdı. Ama daha ilk 20 dakikada 3 net gol pozisyonu bulan, belki de maçı o dakikalarda koparabilecek şansı yakalayan Yeşil siyahlılar rakiplerinin puan kaybettiği bu haftayı da boş geçti. Ligin 12.haftasından beri 16.sıradan bir türlü kurtulamayan Horozlar için, artık tehlike çanları yavaş yavaş daha yüksek perdeden ses vermeye başladı. 

Bugüne kadar yüzlerce yazı yazdım ama bir tanesinde bile hakemle ilgili bir cümlem yoktur. Hiçbir zaman hakemlerin yönetimine değinmedim. Hataları olmadığından değil, maçın kaderini değiştirecek bariz hatalar görmediğim için yazmadım. Ama Altınordu maçı için bunu söyleyemem. Yeşil siyahlıların yediği iki golde verilen faul kararını Türkiye’de 100 hakemin 80’i vermez. Bu iki pozisyonda düdük çalan hakemin, ilk yarıda Aissati’nin golle sonuçlanabilecek atağının faulle kesilmesine devam kararı vermesini hata olarak kabul edemiyorum.

Ama hakemin bu bariz hataları mağlubiyetin esas sebepleri değil. Yenilen iki gole bakın, eğer daha önce Türkiye’de bu şekilde atılan 3 gol daha görürseniz ne olayım. Daha nasıl baraj kurdurulacağı, barajda nasıl durulacağı bilinmiyorsa bu takımın işi çok zor. 

Galip gelinen maçlardan sonra bile özellikle defans hattında yaşanan aksaklıkları sık sık yazdım ve bu sıkıntıların bir an önce giderilmesi gerektiğini ifade ettim. Görünen köy kılavuz istemiyor. Bazı maçlarda bu zaaflarınızı rakibiniz değerlendiremiyor olabilir ama birileri de affetmeyince tüm emekleriniz boşa gidiyor. Yazılarımı takip edenler bilir; ilk geldiği gün Fatih Tekke ile ilgili bir cümle yazmış “Bana para kazanmaya gelmiş bir teknik adam havasında olmadığı izlenimi verdi. Umutlu olduğunu gözlerinden okumak mümkündü. Kendisine çok güvenen havası var. İnancı, tüm duyguların üzerinde olan bir kişiliğe sahip” demiştim. 

Bu düşüncelerim değişmedi aslında. Ama Fatih hocanın cesur bir teknik adam olmadığına da kanaat getirdim. Manisaspor maçında da, Altınordu maçında da yaptığı oyuncu değişiklikleriyle mevcudu koruma telaşına kapılması pahalıya mal oldu. Gole, daha doğrusu puana en çok ihtiyaç duyduğunuz dönemde, topla buluştuklarında her an gol atabilecek beceriye sahip forvet oyuncularını çıkarıp rakibin üzerinize daha rahat gelmesine sebep olmak, bir taktik anlayış değil tamamen korkularınıza mağlup olduğunuzun göstergesidir.
Denizlispor’un artık daha fazla kaybedecek bir şeyi yok.
Bu saatten sonra kondisyondan, teknik-taktikten çok, cesur yürekler gerekiyor. Zafere ulaşmak için inanmak yetmiyor. Cesaretiniz yoksa, inancınızın da bir anlamı kalmıyor.
 
 
 
 
 
1000
icon
ahmet albaş 20 Mart 2018 12:56

güzel bir tespit teşekkür ediyorum

0 0 Cevap Yaz
Ali Caner 20 Mart 2018 12:18

Cok yerinde,mükemmel bir yorum,tamamengercekci.

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.