Cemaatlere operasyon var mı?

Denizli 19 Şubat 2018 15:16
Videoyu Aç Cemaatlere operasyon var mı?
A
a

Cemaatlere operasyon var mı?

Yazan: Ferah IŞIK

Bu günlerde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’de terör örgütlerine karşı verdiği büyük mücadelede ülke gündeminin ilk sırasında yer alırken, hükümetin sular durulduktan sonra devlete sızdıkları ileri sürülen cemaatlere operasyon yapıp yapmayacağı konuşuluyor.

AK Parti Hükümeti, uzun yıllar iyi geçindikten sonra 15 Temmuz’daki kanlı darbe girişimi sonrası FETÖ’nün ipini çekti. FETÖ’den boşalan yerlerde yeni cemaatler ve dini örgütlenmeler palazlanıyor. İddialara göre, FETÖ’den boşalan yeri devletin tüm kademelerinde diğer cemaatler dolduruyor.
 
Cumhuriyet’in ilk yıllardan itibaren varlığını sürdüren Süleymancılar’ın Milli Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere devlet kademelerinde büyük ağırlığı olduğu iddia ediliyor. FETÖ’ye karşı yapılan operasyonlar Menzil Cemaati’nin de işine yaradı. Nakşibendiliğin kolu olan Menzil Tarikatı, özellikle esnaflar arasında örgütleniyor. Bu cemaatin şu anda 150 öğrenci yurdu bulunuyor. Menzilciler’in Adalet Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nda çok etkili oldukları söyleniyor.

Bir başka güçle cemaat ise, İsmailağa Cemaati. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından pastadan en fazla pay alan cemaat olan İsmailağa’nın mili eğitim de çok etkili olduğu belirtiliyor. Ülke çapında çok sayıda  öğrenci yurdu açtılar.

AK Parti iktidarından en fazla nemalanan bir başka cemaat ise, Malatyalılar Cemaati. Ahmet Davutoğlu döneminde TRT ve Dışişleri Bakanlığı’nda kadrolaştılar.
2006 yılında kurulan Hakimiyet ve İrfan Vakfı, 2013 yılında hükümet ile Gülen’in arası bozulunca alanını genişletmeye başladı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda oldukça etkinler. Çok sayıda öğrenci yurdu bulunuyor.

CUMHURİYET, FABRİKA AYARLARINA MI DÖNÜYOR?
Şimdi kamuoyunun yanıtını merak ettiği soru şu; Devlet, diğer cemaatlere de FETÖ gibi operasyon yapar mı? Ülkemizin savaş halinde olduğu bu dönemde belki bu konu gündeme gelmeyecek ama yakın zaman da bazı cemaatlere operasyon yapılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Eğer diğer cemaatlere de operasyon yapılırsa, Türkiye Cumhuriyeti belki de fabrika ayarlarına dönecek. Cemaatlere operasyon yapılırsa kimse şaşırmasın. Düşünün 5 yıl önce, Fötücüler'in kılcal damarlarına kadar girileceğini söyleyen olduğunda hiç inanan olmadı. 
 
 

 
 
1000
icon
İSMAİL KÖROĞLU 18 Temmuz 2018 16:06

DİNİ HİZMET FAALİYETİNDE BULUNAN CEMAT KİMİ NİYE RAHATSIZ EDİYOR TEVHİDİ TEDRİSAT KANUNUN YÜRÜLÜĞE GİRMESİYLE (1924) MİLLETİN DİNİNİN ÖĞRENMESİ FAALİYETİ GÖSTEREN BİR CEMAATE KİM NİYE BASKI YAPIP KAPATACAK..

0 1 Cevap Yaz
Ömer Balandiz 12 Temmuz 2018 15:32

Sallama kulaktan dolma bilgilerle haber yapılmaz.bilduginiz varsa yazarsın açık açık.ismarlama da haber yapılmaz.guvenilirliginiz sorgulanır

0 1 Cevap Yaz
HÜSEYİN OMCA 20 Şubat 2018 09:15

CEMAATLER OY DEPOSU ONLARA BİRŞEY YAPMAZLAR

0 1 Cevap Yaz

Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.