Çardak Özdemir Sabancı OSB'den 10 bin kişiye istihdam müjdesi

Ekonomi 27 Mart 2018 14:33
Videoyu Aç Çardak Özdemir Sabancı OSB'den 10 bin kişiye istihdam müjdesi
A
a

Yaklaşık 20 yılı aşkın süredir yatırımcısını bekleyen Çardak Özdemir Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'nde (Çardak Özdemir Sabancı OSB) yaşanan hareketlilik birlikte 10 bin kişiye istihdam kapılarının açılacağı müjdelendi.

Çardak Özdemir Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (Çardak Özdemir Sabancı OSB), sahip olduğunu avantajlar ile birlikte yaklaşık 20 yılı aşkın süredir yatırımcı beklemek durumunda kalmasına rağmen Denizli Sanayi Odası'nın harcadığı yoğun mesai sonrasında hareketlenmeye başladı.

2015'nin Ekim ayında Denizli Sanayi Odası tarafından Çardak Özdemir Sabancı OSB kapsamında yer alan yaklaşık 170 bin metrekarelik bölüm yatırımcılara özel olarak tahsis edilmişti. Bu alanlar içerisinde bacaların artık tütmeye başladığını ifade eden Denizli Sanayi Odası ve Çardak Özdemir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keçeci, "Denizlimiz devlet teşvikleri konusunda her zaman şansızdı. Ancak Çardak Özdemir Sabancı OSB, lojistik özellikleri ile her zaman bu dezavantajları ile ortadan kaldırabilecek bir yapıya sahip. Uzun zamandır bu bölgenin avantajlarından bahsetmemize rağmen yatırımcıların ilgisini bir türlü çekememiştik. 2015 yılından Denizli Sanayi Odası  olarak çok düşük bir bedel karşılığında bazı tahsis ettiğimiz arazilerde inşaatlar yükselmeye başladı ve hemen ardından işletmeler faaliyetlerine geçti. Fabrika bacaları tütmeye başlayarak yatırımcılarda arsa talepleri ile geri dönüş yaptı. Şimdi de Vakıfbank ile mesailerimiz devam ediyor." dedi.

Çardak OSB

Denizli ve Ülke Ekonomisine Çardak Özdemir Sabancı OSB'den Destek

Mustafa Keçeci açıklamasının devamında, "Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve Denizli Valisi Hasan Karahan'ın desteği sayesinde Vakıfbank'ın elinde bulunan 1 milyon metrekareye yakın arsa sanayicilere tahsis edildi. Uzun devam eden görüşmeler sonrasında bu arsalar uygun fiyatlar ile yatırımcılara Vakıfbank tarafından açıldı. Bu müjdeleri haber de Sayın Bakanımız Zeybekci tarafından gerçekleştirilen törenle ülkemize duyuruldu. 17 sanayicimizle daha konuşarak anlaşmamızı yaptık. Bunların arasında şehir dışından yatırımcılarda bulunuyor. Katma değerli sektörler bu yatırımcıların başında yer alıyor. Bu gelecek olan sektörler ile birlikte 10 bin kişiye yeni istihdam kapıları açılmış olacak. Yatırımcılar ayrıca OSB içerisinde yer aldıkları için ciddi teşviklerde alacaklar. Bu yeni gelişmeler Denizli ekonomisi olduğu kadar ülke ekonomisine de milyon dolarlık yatırımları beraberinde getirecek." ifadelerine yer verdi.

Mustafa Keçeci ayrıca kalemden asansör imalatına, filtreden metal işletmeye kadar pek çok sektörden gelen talepleri değerlendirdiklerini belirterek Vakıfbank'ın ilanından sonra geçen aydan bu yana 100'ü aşkın talep geldiğini söyledi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.