Büyükşehir Vatandaşları Obezite Hakkında Bilgilendirdi!

Denizli 21 Mart 2018 13:54
Videoyu Aç Büyükşehir Vatandaşları Obezite Hakkında Bilgilendirdi!
A
a

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından gün geçtikçe artış gösteren ve insan sağlığını tehdit eden obezite konusunda vatandaşların bilgilendirilmesi için seminer düzenlendi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından "Obezite ve Sağlıklı Beslenme Semineri" düzenlendi. Çatalçeşme Oda Tiyatrosu'nda, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı'nca düzenlenmiş olan seminere üst düzey yetkililerde dahil olmak üzere çok sayıda davetli katılım gösterdi.

Seminere Katılanların Vücut Ölçümleri Yapıldı

Seminerin başlamasından hemen önce katılım sağlayan davetlilerin yağ oranları, kas ve kemik ağırlıkları, vücut sıvı oranları, metabolizma yaşları gibi ölçümler yapıldı. Seminer hakkında detaylı bilgiler aktaran Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ali Değirmenci, düzenlenen seminerin vatandaşların yaşam standartlarını yükseltmek amacı taşıdığına değinerek, klasik belediyecilik çalışmalarının yanında, sosyal ve kültürel etkinlikler yaparak vatandaşlara ulaşmaya çalıştıklarını dile getirdi. Değirmenci konuşmasında, Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak her daim vatandaşların yanında yer alacaklarını vurguladı.

Öte yandan seminerde konuşma gerçekleştiren İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Semin Fenkci ise, dünya genelinde gittikçe yaygın bir hale gelen ve  önemli sağlık sorunlarından biri olan obezite ile diyabet hakkında açıklamalarda bulundu.

Obezite Her Geçen Gün Artıyor

Fenkci, gerek diyabet gerekse obezite oranlarının her geçen gün artış gösterdiğine dikkatleri çekerek, obeziteyi buzdağına benzettiklerini ifade etti. Fenkci, kilo artışını tedavi edilmesi gereken bir hastalık olarak nitelendirerek, dünya genelinde ölüm sebeplerinin başında kanser ve kanser kaynaklı hastalıkların geldiğini söyledi. Fenkci, ölüm sebeplerinin ikinci nedeni olarak ise kardiyolit ve diyabetik hastalıkları işaret etti.

Düzenlenen seminere katılan Diyetisyen Şenay Ünlü Başev ise, seminerde bulunan davetlilere sağlıklı beslenme ve kişiye yönelik beslenme programlarıyla alakalı detaylı bilgiler aktardı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ

Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.