Büyük Menderes'te büyük felaket

Denizli 5 Mart 2018 11:44
Videoyu Aç Büyük Menderes'te büyük felaket
A
a

Büyük Menderes'te büyük felaket

Büyük Menderes Nehri’nde yaşanan çevre felaketi gündemdeki yerini korurken, yetkili mercilerin ve kamu kurumlarındaki görevlilerinin duyarsızlığı duyarlı vatandaşları isyan ettiriyor.

Büyük Menderes Nehri’nin bazı noktalarında su değil, lağım suyu akıyor. Suyun belli yerlerinde her hangi bir canlının yaşaması mümkün değil. Denizli Büyükşehir Belediyesi, ilk arıtma tesisini Çal’a yapacaktı. 2014 seçim vaadinde ve programda yer alan arıtma tesisinin hala temeli atılmadı. İlçe merkezi ile Çivril ve Çal’daki çok sayıda mahallenin kzanalizasyonu Büyük Menderes’e akıyor.

Ayrıca evsel, kimyasal ve fabrika atıkları da menderesi katlediyor. Çevreciler isyan ediyor ama değişen bir şey yok. Sorun ile valilik, ne kaymakamlıkla, ne Çevre Müdürlüğü hiç kimse ilgilenmiyor. Çevreciler ise sadece isyan edebiliyor, konuyu sık sık gündemde tutuyor.

Çevreci ve doğa yüyürüşçüsü Fazıl Çolak, Büyük Menderes’teki kirliliği bir kez daha görüntüledi, “Elimizden bir şey gelmiyor. Yetkililer kılını kıpırdatmıyor. Ayıptır, günahtır. Büyük Menderes’de büyük bir felaket yaşanıyor” dedi.
 
 
1000
icon
Sefiye uygun yağcı 6 Mart 2018 23:03

Büyük menderes sadece Akkentin değil menderes civarındaki bütün köy kasaba veya ilçelerin ortak sorunu olmalı bu gün balıklar ve diğer suda yaşayan canlılar yarın insanlar belkide hızla çoğalan kanser hastıklarının sorunuda menderese akıtılan kirlilik olabilir buna ilgililerin hemen çözüm ürtmesi gerekir bu toplumun sorunudur

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.