Buldan Harıl Harıl Çalışıyor

İlçeler 11 Nisan 2019 17:55
Videoyu Aç Buldan Harıl Harıl Çalışıyor
A
a

Denizli'nin Buldan İlçesi'nde en çok Oğuz, Doğan ve Yenicekent Mahalleleri'nde yetiştirilen bahar meyvesi Çağla’nın hasadı sürüyor.

Bir bahar meyvesi olan Çağla’nın 20 gün gibi kısa süren hasadı zor şartlarda devam ediyor. Yüksek ağaçlardan tek tek toplanan Çağla’lar tarlada 9-11 TL pazarda ise 15-20 TL aralığında satılıyor.

Yüzleri Güldürdü

Günlük 60 TL yevmiye ile mevsimlik işçiler yardımıyla toplanan Çağla üreticinin yüzünü bir nebzede güldürdüğü belirtildi.

Konuyla ilgili Buldandoğuş gazetesine açıklama yapan Denizli'nin Buldan İlçesi'nde Oğuz mahallesinde çağla üreticisi Ali Tutak, "çağla hasadı devam ediyor. Hava şartlarına göre önümüzdeki hafta hasat tamamlanmış olur. Merdiven, römork gibi gereçlerle ağaçların tepesine çıkarak hasat işlemlerini gerçekleştiriyoruz.
Toplanan çağlalar çuvallara konularak tarladan alınıyor. Biz 9-11 TL’den satıyoruz pazarda şuan 15-20 TL aralığında. Geçtiğimiz yıllara göre çağla’dan yüzümüz gülüyor diyebiliriz. Çiftçilik zor olsa da Ülkemiz için toprağımızı işlemeye, üretmeye devam edeceğiz" ifadelerinde bulundu.

Kaynak: Buldandoğuş.com

 

Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - S. Özlem Öztürk)

Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.