Bir adam tanıdı, hayatı kaydı

Denizli 8 Mart 2018 11:07
Videoyu Aç Bir adam tanıdı, hayatı kaydı
A
a

Bir adam tanıdı, hayatı kaydı

HABER: Ferah IŞIK

Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Başta şiddet olmak üzere kadınların yaşadığı sorunlar bu günde daha çok dile getirilirken, Denizli’de oturan genç bir kadın, “Sadece boşanmak ve yaşamak istiyorum. Sokağa bile çıkamıyorum. Her an öldürülebilirim. Devlet beni koruyamıyor” dedi.

Üstelik bu kadının başına silah dayanmış, zorla nikah masasına oturtulmuş, şimdi de ölüm tehdidiyle evliliğini sürdürmesi isteniyor.

Genç kadının anlattıkları ise, oldukça ürkütücü. Başına S.K tarafından silah dayanmış ve ölümle tehdit edilip, nikaha zorlanmış. Sonra sürekli şid6det görmüş. Boşanmak için evi terk etmiş, kocası peşini bırakmamış. Silahlı saldırışa uğramış, boşanmak istediği eşi 40 gün cezaevinde yatıp adli kontrol şartıyla tahliye edilmiş.

Kadın konukevine bile sığındığını, eşinin burada da kendisini bulduğunu söyleyen S.isimli kadın, “Hayatım, özgürlüğüm elimden alındı. Benim tek isteğim boşanmak ve güvenli bir hayat sürmek. Hayatımı, özgürlüğümü elimden aldı. Can güvenliğim yok bakkala bile gidemiyorum. Bir yakınımın evinde cezaevi hayatı yaşıyorum. Çünkü, beni gördüğü yerde öldüreceğini söylüyor. Maalesef devletim beni koruyamıyor. Bu adam elini kulunu sallaya sallaya geziyor ve beni öldüreceğini söylüyor” diye konuştu.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.