Bayram Gibi Kutlandı

Denizli 9 Mayıs 2019 15:23
Videoyu Aç Bayram Gibi Kutlandı
A
a

Denizli'de Trafik Haftası Etkinlikleri. Denizli'de Karayolu Trafik Güvenliği Günü ve Trafik Haftası dolayısıyla etkinlikler düzenlendi.

Valilik Konferans Salonu’nda başlayıp 15 Temmuz Delikliçınar Meydanı’nda devam eden etkinliğe; Vali Hasan Karahan, Denizli protokolü, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından protokol konuşmalarına geçildi.
Programda konuşan Vali Hasan Karahan; “Çok kıymetli Milletvekilim, Değerli Belediye  Başkanım, çok değerli mesai arkadaşlarım sevgili öğrenciler; Trafik Haftası ülkemizde olduğu gibi büyük bir katılımla İlimizde de kutlanacak. Trafik kazası diyoruz gördüğümüz kazalarda insanların dikkatsizliği, özensizliği ve aceleciliği var. Sonunda da can ve mal kaybı oluyor. Demek ki trafik kazalarının birçoğu insanların hatalarından kaynaklanıyor, bu hataların karşılığını, kazaların cezasını fazlasıyla çekiyor bedelini milletçe ödüyoruz. Bunları engellemenin tek yolu küçük yaşlardan itibaren trafiğe çıkana kadar eğitim verilmesidir. Bu konuyla ilgili artık bir bahanemiz yok.dedi.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından trafikte görevli ve başarılı çalışmaları ile farkındalık oluşturan  trafik hizmetlerinde görevli polis, jandarma, belediye ve sağlık personellerine Başarı Belgesi, hatasız araç kullanan sürücülerden nakliye, taksi ve servis şoförlerine ise plaket ve çeşitli hediyeler Vali Hasan Karahan ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi.
Törende ayrıca hafta dolayısıyla okullarda düzenlenen resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrenciler de ödüllendirildi.


 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - S. Özlem Öztürk)
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ

Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.