Başkan Erdoğan'dan 15 Temmuz mesajı

Denizli 14 Temmuz 2018 17:23
Videoyu Aç Başkan Erdoğan'dan 15 Temmuz mesajı
A
a

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısı ile yayımladığı mesajında ihanet ile zaferin aynı anda yaşandığını vurguladı.

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeni ile bir mesaj yayımladı.

Başkan Erdoğan, 15 Temmuz tarihinde ihanet ile zaferin aynı anda yaşandığına dikkat çekerek o gün yaşananların düşmana ders, dosta ibret olduğunu ifade etti.

Erdoğan, " 15 Temmuz öyle bir gün ki içerisinde hem ihanet hem de zaferi barındırıyor. 'Ben öleyim ülkem yaşasın' diyen şehitler sayesinde yeniden dirilen bir ulusun hikayesi bulunuyor. Gücümüz milli irade, hedefimiz büyük Türkiye. 15 Temmuz'un, Türkiye için bir milat olduğunu herkese gösterdik. Çünkü, bu alçak saldırı, darbenin ötesinde bir işgal girişimi idi. O gece, Fetullahçı Terör Örgütü, devleti ele geçirmeye, milleti tahakküm altına almaya kalkıştı. Darbe girişiminin asıl amacı; ülkemizi tarihimizde görülmemiş bir kaosa sürüklemek, kardeş kavgası başlatmak ve Türkiye'yi iç savaş ortamına sokmaktı."

"Darbe teşebbüsünün nihai amacı, Türkiye Cumhuriyeti'ni bir daha ayağa kalkamayacak duruma düşürmekti. Allah'a şükürler olsun ki milletimiz, cesareti ve feraseti ile bu belayı, fitneyi durdurdu. Milletimiz demokrasimize ve özgürlüğümüze kasteden saldırı karşısında dik durdu canı pahasına milli değerlerini savundu. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Gazi Meclisimiz, Başbakanımız, siyasi partilerimiz, milletimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve medyamızın kararlı duruşuyla, hep birlikte bir destan yazdık. 15 Temmuz destanını yazan demokrasi şehitleri ile gazilerimizi, minnetle anıyoruz. 15 Temmuz'u unutmayacağız, unutturmayacağız." dedi.
Kaynak : Haber Merkezi (Editör - Tuğçe GÜREL)
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.