Baklan, Azerbaycan'a örnek oldu

Denizli 11 Aralık 2017 10:10
Videoyu Aç Baklan, Azerbaycan'a örnek oldu
A
a

Baklan, Azerbaycan'a örnek oldu


Denizli'nin Baklan ilçesindeki tarım uygulaması kardeş ülke Azerbaycan'a rol model oldu. Azerbaycan'dan Baklan'a gelen Heyet, Baklan Ovası Sol Sahil Sulama Birliği sınırları içinde arazi toplulaştırma çalışmalarını inceledi.

Azerbaycan heyeti, bölgede 4 gün kaldı. Bakü'ye yakın bir bölgede bulunan 143 bin dönüm tarım arazisinin toplulaştırma çalışmaları için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakalığı'ndan destek isteyen Azerbaycan Heyeti'ne, bakanlık incelemede bulunmaları için Baklan Ovası'nı tavsiye etti, "Burası sizin için örnek olabilir. Türkiye'de toplulaştırma çalışmasının en iyi uygulandığı yerlerden biri" dedi.

Aralarında Azerbaycan Tarım Bakanlığı, Bakü Belediyesi, çiftçiler ve mühendislerden oluşan heyet, Baklan'a gelerek Baklan Sol Sahil Pompaj Sulama Birliği Başkanı Ayhan Demirdöğer'den bilgi aldı. Baklan Ovası'na karış karış gezdiler. Sulama teknikleri, toplulaştırma çalışmalarıyla ilgili kapsamlı bilgi alıp, ülkelerine döndüler. Baklan Ovası'ndaki uygulamanın Azerbaycan'da da yapılacağı belirtildi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ

Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.