Bakan Nihat Zeybekci'den Fatma Ana'ya vefa ziyareti

Denizli 25 Mart 2018 16:13
Videoyu Aç Bakan Nihat Zeybekci'den Fatma Ana'ya vefa ziyareti
A
a

Memleketi Denizli'ye gelerek bir takım temaslarda bulunan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci anne ve babası tütün tarlasında çalışırken kendisine 3 yaşındayken bakan 3 çocuk ve 46 torun sahibi 106 yaşındaki Fatma Kozalı'yı evinde ziyarette bulundu.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, ülkemizin özel sektörler sayesinde muasır medeniyetler seviyesine ulaşacağını işaret ederek şu anda fabrikaların çoğunda işçi arandığını belirterek istihdam olarak da katkılarına devam edeceklerini ifade etti.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, temaslarda bulunmak üzere geldiği memleketi Denizli'de "Yer altı Kaynakları Türkiye'nin Serveti" adlı toplantıda gündemi değerlendirdi. Toplantı açılışında söz alan Zeybekci, buradan sanayicilere seslenmeyi de ihmal etmedi. Şu anda özel sektörde çok sayıda çalışana ihtiyaç olduğunu belirten Zeybekci, 5 milyon kişinin halen KPSS sınavına girerek devlete atanmak için uğraştığını ifade ederek bir şeylerin yanlış gittiğini söyledi.

Nihat Zeybekci, "Bugün üniversitelerden mezun olan çoğu genç halen iş arıyor. Her taraf mühendis kaynıyor ama kaynaklarımız eksik. Bu konu ile ilgili kendimizi başarısız görüyoruz. Artık iş yetiştirmemiz gerekiyor. Neredeyse çoğu fabrikalar halen işçi arıyor ancak başvuru sayısı oldukça az. Bir başka tarafta da 5 milyon kişi KPSS sınavına giriyor. Bunun için bir şeyler yapmalıyız." dedi.

Nihat Zeybekci

Zeybekci'den Fatma Ana'ya Ziyaret

Merkezefendi Belediyesi'ne ait Bereketler Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda Vali Hasan Karahan, ilçe Kaymakamları, Merkezefendi Belediye Başkanı Mustafa Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri de yer aldı.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, anne ve babasının da tütün tarlasında çalıştığını belirterek kendisine bakan 106 yaşındaki Fatma Kozalı'yı ziyarette bulundu. Sarıabat Mahallesi'nde yaşamını devam ettiren Fatma Kozalı'yı evinde ziyaret eden Nihat Zeybekci, 3 yaşlarında iken anne ve babasının tütün tarlasında çalıştığını söyleyerek çok zor günlerden geçtiğine işaret etti.

3 çocuk ve 46 torun sahibi olan ve gözleri ama olan Fatma Kozalı ise Nihat Zeybekci'nin kendisini ziyaret etmesinden duyduğu mutluluğu dile getirdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.