AkisHaber ortaya çıkardı belgeler iptal edildi

Denizli 12 Temmuz 2018 15:19
Videoyu Aç AkisHaber ortaya çıkardı belgeler iptal edildi
A
a

13 Nisan 2018 tarihli AkisHaber ailesinin ortaya çıkardığı İl Milli Eğitim Müdürlüğü skandalı sonrasında harekete geçen Denizli Türk Eğitim Sendikası'ndan bir son dakika açıklaması geldi.

AkisHaber internet gazetesinin ortaya çıkardığı 13 Nisan 2018 tarihli skandal haberi sonrasında Denizli Türk Eğitim Sendikası'ndan bir açıklama geldi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı muhtelif okullarda görev yapan 41 kişinin özel bir kursta devam zorunluluğu olan “motorlu taşıt sürücüleri direksiyon eğitimi sınav sorumluluğu kurs programı”na katılmadan belge aldıkları iddiaları gündeme bomba gibi düşmüş ve bu özel haberi Denizli'de görev yapan ve skandallara asla göz yummayan www.AkisHaber.com.tr adlı internet gazetesi bu haberde ortaya çıkarmıştı. Yapılan haberin ardından Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü olayla ilgili soruşturma başlatmıştı. başlatılan bu soruşturma doğrultusunda, usulsüz yolla alınan belgeler Milli Eğitim Bakanlığınca iptal edilmiş ve belgeleri alan eğitim görevlilerin hakkındaki soruştuma devam etmektedir.

Bu haberin ardından başlatılan incelemeler sonrasında Denizli Türk Eğitim Sendikası'ndan bir son dakika açıklaması yapıldı.

TES Açıklaması

"Değerli basın mensupları,

13.04.2018 tarihinde basına düşen haberlerde il Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı muhtelif okullarda görev yapan 41 kişinin özel bir kursta devam zorunluluğu olan “motorlu taşıt sürücüleri direksiyon eğitimi sınav sorumluluğu kurs programı ”na katılmadan belge aldıkları iddia edilmişti.Bunun üzerine 14.04.2018 tarihinde Türk Eğitim Sen Denizli Şubesi olarak olayın aydınlatılması ve faillerinin cezalandırılması için yetkilileri göreve davet etmiş ve basın açıklaması yoluyla bazı sorular yöneltmiştik.Yapılan soruşturmayla açıklığa kavuşan soruların cevaplarını sorumlu sendikacılık anlayışıyla siz değerli basın mensuplarının aracılığıyla kamuoyuyla paylaşmayı bir borç biliyoruz.

Bakanlığımızdan aldığımız duyumlara göre bu organizasyonda Pamukkale ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde şube müdürü olarak görev yapan bir şahıs başrolde yer almaktadır.

-Ankara Sincan’da açılan bu kurstan 41 kişi değil 35 kişi belge almıştır.

-Belge alanların hiçbiri 96 saatlik “motorlu taşıt sürücüleri direksiyon eğitimi sınav sorumluluğu kurs programı ” na katılmamıştır.

-Bu 35 kişinin 33’ü malum sendikaya mensup olmakla beraber bir kısmının da bu sendikanın çeşitli kademelerinde görev aldığı bilinmektedir.

-Belge alan 35 kişiden 7’si öğretmen , 5’i şef , 1’i teknisyen , 8’i müdür yardımcısı , 14’ü müdür olarak görev yapmaktadır.

-Bu kurs için il veya ilçe Mem’den herhangi bir duyuru yapılmamıştır.

-Bu kurstan malum sendikanın da tüm üyeleri haberdar değildir.Sadece kendi tabirleriyle “Gold üye” olanlar haberdar olmuştur.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen soruşturma neticelenmiş olup , İl Milli Eğitim Müdürlüğünün bakanlığımız tarafından bu şahıslara teklif edilen cezaları bir an önce uygulamaya koymasını ,özellikle bu olayda başrolde yer alan Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan şahsın bir an önce görevden uzaklaştırılmasını talep ediyoruz. Bağlı olduğu sendikanın da bu usulsüzlüğün ve uygulamanın yanında yer almamasını umuyoruz.

Süreç boyunca soruşturmanın sağlıklı bir şekilde yürütülmesi hususunda gerekli hassasiyeti gösteren ve adaletin yanında yer alan İl Milli eğitim müdürümüz Sayın Mahmut OĞUZ’ a teşekkür ediyoruz.

Ayrıca, bu belgeyi alanların bir kısmının müdürlük, müdür yardımcılığı mülakatlarına girdiği duyumları da bize ulaşmıştır.İl Milli eğitim Müdürünün idareci atamalarında bu şahısların işledikleri suçu da göz önünde bulunduracağına inanıyor ve gerekli hassasiyeti göstereceklerini bekliyoruz. Gereği yapılana kadar Türk eğitim-Sen Denizli Şubesi olarak sürecin yakın takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz." ifadeleri yer aldı.
Kaynak : Haber Merkezi (Editör - Tuğçe GÜREL)
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ

Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.