AK Parti'de ilk fatura İzmir'e kesildi

Siyaset 13 Nisan 2019 10:41
Videoyu Aç AK Parti'de ilk fatura İzmir'e kesildi
A
a

Yerel seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından Erdoğan, başarısızlığın faturasını kesmeye başladı.

AKP İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, MKYK öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşme sonrası istifa kararı aldı.

AKP İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, yerel seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından istifa kararı aldı. Görevini bırakan Şengül’ün, konuya dair yarın detaylı açıklama yapacağı öğrenildi.

Aydın Şengül'ün istifa kararını, MKYK öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından aldığı kaydedildi.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından AKP İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, görevinden istifa etme kararı aldı. Şengül´ün, bu kararı almadan önce, Ankara´da Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) öncesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğü, görüşmede seçim sonuçlarının konuşulduğu kaydedildi.

SEÇİM SÜRECİNDE ZEYBEKCİ İLE UYUMLU ÇALIŞAMADI

Görüşmede, Şengül ile AK Parti´nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci´nin seçim sürecinde uyumlu çalışamadıkları yönünde iddiaların da gündeme geldiği öğrenildi. Bunun üzerine Şengül´ün istifa kararı aldığı kaydedildi. Şengül´ün, kararının gerekçesini bugün yapacağı basın toplantısı ile açıklayacak.

Aydın Şengül´ün istifasının ardından parti kulisleri de hareketlendi. AKP kulislerinde eski milletvekili Kerem Ali Sürekli, AKP´nin Seferihisar Belediye Başkan Adayı Hamit Nişancı, Tanfer Kemerli ve İlknur Denizli ve milletvekili adayı olan Maksut Karaosman´ın adının il başkanlığı için ön plana çıktığı kaydedildi.

Kaynak: Akishaber.com.tr

Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - S. Özlem Öztürk)

Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.