3 yavru kurtuldu, diğerleri de kurtulsun

Denizli 22 Şubat 2018 13:02
Videoyu Aç 3 yavru kurtuldu, diğerleri de kurtulsun
A
a

3 yavru kurtuldu, diğerleri de kurtulsun

Çal ilçesinde annelerine ulaşılamayan 6 yavru köpek için başlatılan seferberlikte mutlu son. Annelerinin büyük ihtimalle öldüğü tahmin edilen 6 yavru köpek için belediye ekipleri seferber oldu.
 
Kabalar Mahallesi’nden belediyeyi arayan bir kişi, 6 köpek yavrusunun acı acı bağırdığını bildirdi. Görevli Ziya Çakır, Kabalar’a giderek açlıktan bitkin halde olan yavruları buldu. Yavrulara hemen süt verildi.
 
Anne köpek saatlerce arandı, ancak bulunamadı. Belediye Başkanı Fethi Akcan devreye girdi, köpeklerin kısa sürede sahiplendirilmesini istedi. Ziya Çakır isimli görevli, Sazak mahallesine giderek, vatandaşlarla görüştü ve üç kişi köpekleri sahiplendi. Üç yavru ailelere teslim edilirken, diğer üç yavru ise, belediye tarafından koruma altına alındı.
 
Başkan Akcan, “Sokak köpeklerinin sayısı giderek artıyor. Sağlık kontrolü ve kısırlaştırma işlemlerini yaptırıyoruz. Vatandaşlarımızda konuyla ilgili duyarlı olmalıdır. Sokak köpeklerine kötü davranılmasın. Aç köpekler doyurulsun. Onların da yaşam hakkı kutsaldır. Yavru köpeklerden 3’ne hemen sahiplenilmesine çok sevindim. Yakında diğer 3 yavruya da sahiplenileceğini düşünüyorum” dedi.
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.