14 yaşındaki minik kalp hastasına hastanede sürpriz

Yaşam/Teknoloji 27 Mart 2018 13:21
Videoyu Aç 14 yaşındaki minik kalp hastasına hastanede sürpriz
A
a

Denizli Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi'nde kalp yetmezliği nedeniyle yaklaşık 2 aydır tedavi görmekte olan 14 yaşındaki Talya Köse'ye doktor ve hemşirelerden sürpriz doğum günü partisi geldi.

Denizli Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi'nde yatan ve yaklaşık 2 aydır kalp yetmezliği yüzünden tedavi görmekte olan Talya Köse'nin 14. doğum günü hasta yatağında doktor ve hemşireler tarafından neşeli bir biçimde kutlandı. 14 yaşındaki minik kalp hastası Talya Köse için düzenlenen doğum gününde sevinç gözyaşı hakimdi.

Denizli Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi'nde 2 aydır kalp yetmezliği tedavisi gören 14 yaşındaki minik Talya Köse, 14. doğum gününü doktor ve hemşireler ile birlikte kutladı. Çocuk Kardiyoloji bölümünde 7 haftadır tedavisine devam edilen minik Talya için hazırlanan sürpriz doğum günü partisi herkesi sevindirdi.

Minik Talya Köse hakkında bilgi vermekten de geri kalmayan Çocuk Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Dolunay Gürses, hastasının kalp kapaklarında enfeksiyon ve buna bağlı olarak iltihap içeren kitleler ile birlikte kalp yetmezliği yüzünden tedavi görmeye devam ettiğini söyledi.

Minik Talya'ya Doktor ve Hemşirelerden Sürpriz

Talya'yı artık kendi kızları gibi gördüklerini belirten Prof. Dr. Dolunay Gürses, yaklaşık 2 aydır tedavi gören Talya Köse'nin büyük bir sabır gösterdiğini de sözlerine ekleyerek, mutluluğunu doktorlarla paylaştığını da belirtti. Prof. Dr. Dolunay Gürses, "Talya artık bizim kızımız gibi oldu. Kendisi 2 aydır hastanemizde ve büyük bir sabırla tedavisine devam ediliyor. Doğum günü olduğunu öğrenince kendisine sürpriz yapmak istedik." dedi.

Talya Köse ise "Hastanede bulunan doktorları ve hemşireleri gerçekten de çok seviyorum. Onlar artık benim ailem gibi oldular. Herkese çok aça çok teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.