1000 lira Kurban bayramı emekli ikramiyeleri ne zaman yatacak?

Ekonomi 7 Ağustos 2018 16:01
Videoyu Aç 1000 lira Kurban bayramı emekli ikramiyeleri ne zaman yatacak?
A
a

Kurban Bayramı öncesinde BAĞ-KUR, SSK ve Emekli Sandığı'na bağlı olan vatandaşların 1000 lira bayram ikramiyelerini ne zaman alacakları belli oldu.

Kurban Bayramı öncesinde 1000 lira bayram ikramiyesinin yatacağı tarih belli oldu. BAĞ-KUR ve SSK emeklileri 16 Ağustos, Emekli Sandığı emeklileri ise 17 Ağustos tarihinde bayram ikramiyelerini alabilecekler.

Hükümetin geçtiğimiz Ramazan Bayramı öncesinde almış olduğu kararla milyonlarca emekliye yılda iki kez bayramlarda verilecek olan 1000 lira ikramiye büyük bir sevinç yaşatmıştı. Yasanın hızla onaylanmasından sonra emekliler ilk ikramiyelerini Ramazan Bayramı öncesinde almışlardı.

18 ila 19 ağustos tarihlerinin bu ay hafta sonuna denk gelecek olmasından dolayı emeklilerin maaş ve ikramiyelerinin 16-17 Ağustos tarihlerinde hesaplarına yatacağı ifade edildi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "16 Ağustos'ta BAĞ-KUR ve SSK, 17 Ağustos'ta Emekli Sandığı emeklilerimize yapılacak bayram ikramiyesi ödemeleri hayırlı, uğurlu olsun. Emeklilerimizin bayram ikramiyesi ödemesi dosya başına 1.000 (Bin) TL olarak gerçekleştirilmektedir. Birden fazla dosyadan aylık alan emeklilerimize hisse oranı yüksek olan dosyadan tek bir ikramiye ödenecektir.

Ayrıca, vefat eden sigortalılarımızdan dolayı gelir ve/veya aylık almakta olan hak sahiplerine hisseleri oranında, İş kazası ve meslek hastalığı sigortasından sürekli iş göremezlik geliri almakta olanlara ise gelir bağlanmasına esas olan sürekli iş göremezlik derecesi oranında, bayram ikramiyesi ödemesi yapılmaktadır." denildi.
Kaynak : Haber Merkezi (Editör - Tuğçe GÜREL)
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
arşiv HABER ARŞİVİ

Bağımsızlık ve Özgürlük Gücümüzdür.